Marka Halı Yıkama olarak Denizli’de kaliteli hizmetin adresiyiz. Verdiğimiz üstün hizmet ile Denizli halkına, Denizli Halı Yıkama konusunda hak ettiği değeri vermek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Siz de halı temizliğinde kaliteli hizmet ve uygun fiyat arayanlardansanız hemen bizi arayabilirsiniz. Size bir telefon kadar yakınız.

Şimdi size genel halı temizliği  ile ilgili kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Halı, kültürümüzde önemli yere sahip objelerden bir tanesidir. Genellikle yere serilen bir eşya olarak kullandığımız gibi duvarlarımızı süsleyen aksesuar olarak da kullanıyoruz. Tarih boyunca da halı, kültürümüzün en önemli parçalarından birisi olmuş ve bu topraklar halı dokumacılığında dünyaya örnek bir yere gelmiştir.

Bizim için bu kadar önemli olan halılarımız, elbette zaman içerisinde diğer tüm eşyalarımız gibi kirlenmekte ve düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Sık kullanmadığımız, insan hareketliliğinin az olduğu evlerde bile halılar; tozlanma, kirlenme, dökülen gıdaların lekeleri, bakteriler, uçuşan mikroorganizmalar gibi pek çok maddeye sürekli olarak maruz kalmaktadırlar. Bunun gibi, halılarımız üzerindeki pek çok kir için sık sık süpürme ve yüzeysel temizlikler ile halıları temizleriz. Ancak bu yüzeysel temizlik ile halılarımızın tamamen temizlenmesi mümkün değildir. Bu yüzden halılar, düzenli olarak derinlemesine  yıkamaya da ihtiyaç duyarlar.

Düzenli olarak yapacağımız halı temizleme işlemi, halılarımızı derinlemesine temizlediği gibi aynı zamanda bizim için nefes alınabilir ve sağlıklı yaşam ortamları da hazırlamaktadır.

Denizli de halı dokumacılığı ve kültürü konusunda dünyada sayılı yerlerden birisidir. Bu yüzden Halı Yıkama Denizli Firmaları da alanında uzmanlaşmış firmalardır ve Marka Halı Yıkama bunların başında gelmektedir.

Halılar Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır?

Halılar , dünyada olduğu gibi Denizli’nin de kültüründe önemli yer aldığı için Denizli Halı temizliğinin önemi de artmakta ve Denizli’de halılarımı hangi sıklıkla yıkatmalıyım sorusu da akıllara gelmektedir. Şimdi  kısaca bu soruya cevap bulmaya çalışalım.

Halı temizleme sıklığı, halınızın bulunduğu odanın kullanım yoğunluğuna, halınızda leke oluşup oluşmamasına, evinizde çocuk yada evcil hayvanınızın olup olmaması gibi fiziksel etkenlere ve aile bireylerinin alerji gibi sağlık problemlerinin olup olmamasına göre değişmektedir. Bir çok uzman halıların en az yılda iki kez bizim gibi profesyonel ekipler tarafından yıkanmasını tavsiye etmektedir.

Halı Yıkama Yöntemleri

Halı temizleme yöntemleri halılarımızın türüne göre değişiklik göstermektedir. Özellikle halıların üretildiği maddeler halı temizliğinde göz önünde bulundurulması gereken en önemli etmendir. Ayrıca halı temizleme yöntemi halıların ömrünü belirleyen etkenlerin başında gelmektedir.

Genel olarak 5 farklı halı temizleme yöntemi vardır. Bunlar;

Şampuanlama, Köpükle Yıkama, Kuru Temizleme, Buharla Temizleme, Derinlemesine Temizleme.

Bu metotları seçerken de halımızın en temiz şekilde temizlenmesi ve ömrünün uzun olması için bizim gibi profesyonel hizmet veren firmalardan hizmet almak en doğru seçimdir.

Evde Halı Temizliği

Tarih boyunca insanlar halılarını kendileri yıkamışlar yada bu işi yapan birilerine yıkatmışlardır. Günümüzde ise insanların evlerinde kendi halılarını yıkayabilmeleri için yeni teknolojiler geliştirilmiş, sanayi tipi profesyonel yıkama makinelerinin yanında ev tipi yıkama makineleri de üretilmiş ve uzun zaman önce hayatımıza girmiştir. Ancak yıkama işlemi çoğu zaman uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işlem olduğu için bu durum bazı sakıncalara sebep olmuş ve yanlış uygulamalar ile kötü sonuçları da beraberinde getirmiştir.

Bu kötü sonuçlar genellikle suyun eksik yada fazla kullanılması ile ilgilidir. Örnek vermek gerekirse su az kullanıldığında şampuan halıdan tamamen arındırılamamaktadır. Bu durum ise halının hem kötü kokmasına, hem de daha hızlı kirlenmesine sebep olmaktadır. Ayrıca tamamen arındırılmayan deterjan kalıntıları, kimyasal maddelerin yaşam alanımıza girmesine sebep olarak sağlığımızı da tehdit eder hale gelmektedir.

Halı yıkanırken suyun fazla kullanılması ise deterjan/su oranını tam sağlayamadığı için halının tam olarak temizlenememesine sebep olur. Ayrıca çok ıslanan halıların evde kurutulması zordur ve iyi kurutulmayan halılar kokar, zamanla küflenme ve çürümeyle karşı karşıya kalır. Bu durumda halımızın ömrü de minimuma inmiş olur.

Bu ve benzeri sebeplerden dolayı evde halı temizleme, zorunlu kalınmadıkça tercih edilmemelidir. Bunun yerine halılarınızı Marka Halı Yıkama gibi profesyonel ekiplere emanet etmeniz halılarınızın hem daha temiz, hem de daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Profesyonel  Vip Halı Yıkama Hizmetleri

Evde halı temizliği ile kaybettiğiniz zaman ve aldığınız riskler düşünüldüğünde  en iyi alternatifin profesyonel vip halı yıkama hizmeti almak olduğu anlaşılmaktadır.

Bu konuda Marka Halı Yıkama firmasından hizmet satın almanız size hem zaman, hem para, hem de halılarınızın ömrünün uzun olması açısından bir çok fayda sağlayacaktır.

Ayrıca derinlemesine yapılan temizlik, kirleri tamamen halınızdan uzaklaştıracağı için halınızın orjinal renklerine kavuşacaksınız.

Profesyonel halı temizleme hizmetlerinde sadece temizlik şampuanları değil, her lekeye özel leke çıkarıcılar da kullanılmaktadır. Bu ürünler sayesinde halılarınız lekelerden tamamen arındırılmaktadır.

Bizim Farkımız

Peki biz size ne sunuyoruz.

Halılarınızı Evinizden Alıyoruz


Denizli Halı Yıkama servis araçlarımız ile Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde ikamet eden müşterilerimizin halılarını adreslerinden teslim alıyoruz. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra halılarınızı tekrar adresinize teslim ediyoruz.

Halı Yıkama İşlemini Nasıl Yapıyoruz


  1. Leke Tespiti

Halılarınızda bulunan lekeleri tespit ediyor ve yıkama işleminden önce bu lekeleri arındırıyoruz.

  1. Tam Otomatik Bilgisayarlı Halı Temizliği

Tam otomatik bilgisayarlı makinemiz ile halılarınızı özenle ve derinlemesine temizliyoruz.

  1. Yıkanan Halılarınız Özel Kurutma Odasında Kurumaya Bırakılır

Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra halılarınız güneş ışını görmeden kuru ve hava alan kurutma odasında kurumaya bırakılır.

  1. Halılarınız Tekrar Adresinize Teslim Edilir

Kirlerinden tamamen arındırılan halılarınız paketlenerek adresinize tekrar teslim edilir.

Sonuç


Marka Halı Yıkama profesyonel hizmetleri ile halılarınızı emanet edebileceğiniz Denizli’nin en iyi Halı Yıkama Markasıdır. Halılarınız hem tertemiz olsun, hem de ömrü uzun olsun istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]